Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 13 czerwca w miejscowości Kolonia Wierzchowisko. Przypomnijmy, że udział w tym wypadku brały trzy samochody osobowe.

Wstępne ustalenia wykazały, że 69-letni kierowca BMW podczas wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na poprzedzający pojazd. Następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka oplem. Kierujący nim 22-latek zginął.

– W toku śledztwa prokurator przedstawił Wiesławowi W. zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przesłuchany przez prokuratora oskarżony przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale tłumaczy, że nie pamięta żadnych okoliczności tego zdarzenia. Wobec sprawcy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 30 tys. zł – mówił Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zarzucane podejrzanemu przestępstwo spowodowania wypadku na drodze ze skutkiem śmiertelnym jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

BNO

Skip to content