Uczniowie częstochowskich szkół podstawowych oraz średnich odśpiewali w przeddzień Święta Niepodległości hymn Polski. To coroczna akcja, na którą niezmiennie od kilku lat zaprasza Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Ministerstwo zaproponował wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem o symbolicznej godzinie 11:11. W patriotyczną inicjatywę niezmiennie od kilku lat włącza się Szkoła Podstawowa nr 35 im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie.

– Jest to forma naszego upamiętnienia i świętowania tego dnia, który dla każdego Polaka powinien być najważniejszy. Ze względu na pandemię nie mogliśmy zaśpiewać jako jedna szkolna grupa, ale łączył nas wspólny cel i przeżycie, więc nie przezywaliśmy tego odosobnienia tak bardzo – mówiła Anna Sosna, dyrektor placówki.

Do wspólnego odśpiewana hymnu przyłączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie. Także w przypadku tej szkoły nie jest to pierwszy wspólnie zaśpiewany hymn z okazji Święta Niepodległości.

– Nasze dzieci na każdej uroczystości znają cztery pełne zwrotki hymnu i śpiewają z dużym zaangażowaniem. Takie śpiewanie hymnu przypomina dzieciom, jak ważne jest to Święto oraz jak ważne są dla Polaków barwy biało-czerwone – tłumaczyła Anna Nylec, wicedyrektor placówki.

W roku 2020 (mimo trwającej epidemii i nauki na odległość) do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie ponad 16269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne. Już niebawem okaże się, czy ubiegłoroczny wynik został pobity.

BNO

 

Skip to content