Zatrzymania obywatelskie w Radomsku

Właściwa postawa obywatelska przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa na lokalnych drogach. Do dwóch obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło w sobotę, 16 listopada na terenie powiatu radomszczańskiego.

Do pierwszego z nich doszło w miejscowości Blok Dobryszyce.

– Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj klienci sklepu na terenie gminy Dobryszyce widząc, że podjeżdżający Peugeotem pod sklep kierowca może być nietrzeźwy, wyciągnęli kluczyki pozostawione w stacyjce pojazdu, a następnie zadzwonili na numer alarmowy, informując o swoich podejrzeniach. Gdy kierowca peugeota wyszedł ze sklepu, uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy i oczekiwali z nim na przyjazd patrolu – mówił nadkomisarz Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Częstochowie.

Nietrzeźwym okazał się 55-letni mieszkaniec gminy Dobryszyce, który miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo na jaw wyszło, że mężczyźnie od 2005 roku cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na zły stan zdrowia. Drugie zgłoszenie zostało odebrane przez dyżurnego radomszczańskiej komendy po niespełna 10 minutach. Do zdarzenia doszło w Ochocicach w gminie Kamieńsk.

– Kierowca Seata Ibiza, jadąc w kierunku Kamieńska, zjechał do rowu, uderzając w słupki hektometryczne. Jadący za nim kierowca i pasażerowie Iveco zareagowali na dziwne zachowanie. Po zatrzymaniu Seata podeszli do kierowcy i wyczuli od niego woń alkoholu, po czym natychmiast powiadomili Policję. Seatem kierował 52-letni mieszkaniec gminy Kamieńsk. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – dodał nadkomisarz Czapla.

Obaj mężczyźni będą odpowiadać za prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu, za co grozi im kara do lat 2 pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

BNO