Fot. Radio Fiat

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch kobiet, których zwłoki znaleziono 9 sierpnia w miejscowości Gruszewnia w powiecie Kłobuckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwłoki 70-letniej matki i 48-letniej córki zostały ujawnione w ich domu przez jednego z członków rodziny.

– Wykonano oględziny miejsca i zwłok. W wyniku tych czynności ujawniono na ciele ofiar liczne rady kłute, zadane prawdopodobnie ostrym narzędziem. Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 42-letniego mężczyznę, będącego sąsiadem pokrzywdzonych. Mężczyzna ten w ostatnim czasie wrócił z Niemiec, gdzie jeszcze przed ujawnieniem zwłok wyjechał do pracy – mówił prokurator Tomasz Ozimek.

Przyczyną zatrzymania mężczyzny był fakt, że złożone przez niego zeznania były sprzeczne z innymi dowodami zgromadzonymi w toku śledztwa.

– W toku postępowania prokurator przedstawił 42-letniemu Rafałowi O. zarzuty dokonania zabójstwa dwóch kobiet, których dopuścił się w nocy z 7 na 8 sierpnia bieżącego roku, na skutek zadania pokrzywdzonym licznych ciosów nożem, przy czym zabójstwo 48-latki było połączone z gwałtem. Przesłuchany przez prokuratora Oskarżony przyznał się do winy. W złożonych wyjaśnieniach nie odniósł się jednak do motywu swojego postępowania, zasłaniając się w znacznej części niepamięcią spowodowaną stanem nietrzeźwości – dodał prokurator.

W najbliższym czasie prokuratura złoży do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Za podwójne zabójstwo oraz gwałt grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

BNO

Skip to content