Zatrzymany złodziej tulipanów w Alei Najświętszej Maryi Panny

Operatorzy miejskiego monitoringu wizyjnego Częstochowy namierzyli mężczyznę, który w Alei Najświętszej Maryi Panny kradł z kwietników tulipany. Do kradzieży doszło w nocy z 29 na 30 kwietnia wtorek około godz. 2:00.

Mężczyzna podjechał do jednego z miejskich gazonów samochodem. W kilkanaście sekund przy pomocy nożyc uciął kilka tulipanów. Czynności powtórzył przy innych gazonach. Całą sytuację widzieli pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny Straży Miejskiej oraz dyżurny Policji. Mężczyzna po kradzieży odjechał z Al. NMP, ale jego przemieszczanie było cały czas śledzone przez operatorów miejskiego monitoringu. Dzięki współpracy pracowników Straży Miejskiej i Policji sprawca został zatrzymany przez powiadomionych policjantów z IV Komendy Policji w rejonie ul. Wilsona.

Sprawa jest rozwojowa. Trwa ustalanie czy mężczyzna ma coś wspólnego z podobną kradzieżą miejskich kwiatów, do których doszło w Al. NMP tuż przed świętami. Wówczas skradziono ok. 120 miejskich tulipanów.

Strażnicy miejscy o kradzieży powiadomili też Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Urzędu Miasta Częstochowy, który ma pieczę nad miejską zielenią.

BNO
INFO: STRAŻ MIEJSKA W CZĘSTOCHOWIE

Skip to content