W 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa trzech osób, do którego doszło w nocy z 9 na 10 lipca 2021 roku w miejscowości Borowce koło Częstochowy. Jacek Jaworek nie został dotychczas przesłuchany przez prokuratora, gdyż od czasu dokonania potrójnego zabójstwa ukrywa się przed organami. Podejrzany jest poszukiwany listem gończym, europejskim nakazem aresztowania i czerwoną notą Interpolu.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo trzech osób. O szczegółach sprawy mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

– W postępowaniu przesłuchano ponad 100 świadków, w tym mieszkańców miejscowości Borowce, rodzinę i znajomych podejrzanego oraz inne osoby, które mogłyby mieć wiedzę o przedmiotowym zdarzeniu, miejscu pobytu podejrzanego oraz jego sytuacji rodzinnej. W śledztwie uzyskano także kilkanaście opinii biegłych m.in. z zakresu genetyki sądowej, informatyki, daktyloskopii, broni i amunicji, badań chemicznych, fonoskopii i badań poligraficznych. 

Prokuratura Okręgowa uzyskała również materiały, o które zwróciła się w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do władz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Niemiec, Cypru i Irlandii:

– Z powodu ukrywania się przez podejrzanego Jacka Jaworka przed organami ścigania prokurator wydał postanowienie o zawieszeniu śledztwa. Zawieszenie postępowania oznacza, że w sprawie, z uwagi na zebranie pełnego materiału dowodowego, nie są wykonywane czynności procesowe. 

W dalszym ciągu kontynuowane będą czynności poszukiwawcze mające na celu ustalenie miejsca pobytu i zatrzymania podejrzanego Jacka Jaworka.

Skip to content