mammografia

1i 2 czerwca przy częstochowskim klubie Politechnik stanie mammobus, w którym panie skorzystać będą mogły z bezpłatnych badań. Akcja odbędzie się w ramach Populacyjnego programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Rak piersi to najczęściej wykrywany w Polsce kobiecy nowotwór złośliwy. Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych. Zdaniem fachowców w naszym kraju dałoby się uratować rocznie dwa i pół tysiąca kobiet. Za to, że tak się nie dzieje, w 80% przypadków odpowiada zbyt późna diagnoza.

W pierwszych dniach czerwca częstochowianki będą miały okazję skorzystać z profilaktycznych badań w specjalistycznym mammobusie.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content