Zbierają na nową wiolonczelę dla Kasi

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznej im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie zachęcają do wsparcia zbiórki na nową wiolonczelę dla Kasi, uczennicy ZSM, która straciła swój instrument w wypadku samochodowym.

Poprzednia wiolonczela była prawie nowa. Niedługo po uzbieraniu pieniędzy na jej zakup doszło do wypadku, w którym instrument uległ całkowitemu zniszczeniu. Tymczasem już w kwietniu na Kasie czekają pierwsze egzaminy. Do włączenia się do zbiórki, w imieniu całego Zespołu Szkół Muzycznych, zachęca Marta Madejska:

Znam Kasię osobiście, bo uczę ją języka angielskiego w szkole muzycznej, do której uczęszcza od wielu lat. Jest niezwykle wrażliwą i utalentowaną osobą. Sama brała udział w różnych koncertach charytatywnych – np. w zeszłym roku na rzecz schroniska dla zwierząt, a teraz sama potrzebuje pomocy. W wypadku do którego doszło w zeszłym tygodniu (na szczęście jej nic poważnego się nie stało) całkowicie zniszczona została Kasi wiolonczela – instrument, którego potrzebuje, bo lada moment Kasia będzie zdawała egzamin dyplomowy, maturę i egzaminy na studia. Bardzo jej ten instrument jest potrzebny a wiemy, że koszt takiego instrumentu to ponad 20 tysięcy złotych. Dlatego w imieniu całej społeczności szkolnej bardzo prosimy o wsparcie dla Kasi.

Zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem portalu Pomagam.pl. W ciągu pierwszego dnia udało się uzbierać blisko 1/3 potrzebnej kwoty, wciąż jednak brakuje ponad 16 tysięcy złotych. Dużo drobnych wpłat, choćby po kilka złotych, z pewnością pozwoli na zebranie odpowiedniej kwoty, dzięki czemu Kasia będzie mogła przystąpić do kwietniowych egzaminów i wrócić do grania na koncertach charytatywnych.

Skip to content