Zbiórka bożonarodzeniowa Caritas już w najbliższy weekend

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej po raz kolejny organizuje zbiórkę żywności w sklepach na terenie archidiecezji. W tym roku wolontariusze Caritas będą obecni w około 40 punktach Częstochowy i regionu. Tradycyjnie, zebrane dary, żywność i słodycze trafią do najuboższych.

Sytuacja epidemiczna powoduje, że jeszcze nie wiadomo czy we wszystkich zadeklarowanych punktach zbiórka na pewno się odbędzie. Kilka sklepów zrezygnowało, jednak wciąż w planach jest blisko 40 placówek, o czym szerzej mówi Paulina Gradek z częstochowskiej Caritas:

Zbiórka żywności będzie się odbywała w dniach 3-4 grudnia, w około 20 sklepach na terenie Częstochowy (są to sklepy sieci Biedronka i Społem) oraz w kolejnych 20 sklepach na terenie archidiecezji częstochowskiej. Każdy z tych sklepów będzie obstawiony wolontariuszami, którzy będą ubrani w czerwone koszulki Caritas.

Wolontariuszami w tego typu akcjach zwykle jest młodzież, zorganizowana w ramach szkolnych kół Caritas. Tegoroczna zbiórka odbędzie się właśnie dzięki zaangażowaniu tych młodych ludzi. Jak będzie wyglądał jej przebieg i jakie produkty są najbardziej potrzebne?

W każdym z tych sklepów będą stały wózki, do których wolontariusze będą przyjmować żywność, którą robiący zakupy będą się dzielić z potrzebującymi. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce i oddania części swoich zakupów na paczki żywnościowe dla osób ubogich, które będziemy rozdawać tuż przed świętami. Preferowane są produkty długoterminowe, takie jak mąka, cukier, makarony, oleje. Także słodycze, bo dzięki nim możemy wzbogacić paczki zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych.

Praca wolontariuszy nie skończy się wraz ze zbiórką, bo zebrane produkty będą jeszcze musieli spakować i rozdać potrzebującym. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę bożonarodzeniową poprzez przekazywanie darów. Po napotkaniu wolontariuszy Caritas zachęcamy też, by zrobić sobie z nimi zdjęcie i wrzucić na portale społecznościowe z hasztagiem #Caritas.

Skip to content