Mateusz Czapla to 19-letni uczeń technikum, który od kilku miesięcy choruje na chłoniaka. Dotychczasowe sposoby leczenia zawiodły i obecnie jedynym ratunkiem jest kosztowna immunoterapia. W powrocie do zdrowia Mateuszowi może pomóc każdy z nas. Wystarczy włączyć się do zbiórki, która odbędzie się 11 lipca w częstochowskiej parafii św. Zygmunta.

Szczegóły inicjatywy przedstawia ks. Andrzej Kuliberda, dla którego Mateusz Czapla jest również bliską osobą z rodziny:

– Mateusz Czapla to sympatyczny i rezolutny chłopak. Jego plany na przyszłość stanęły jednak pod wielkim znakiem zapytania. Dzięki życzliwości abp. Wacława Depo oraz proboszcza parafii św. Zygmunta w Częstochowie, ks. Jacka Marcińca, zorganizowana zostanie zbiórka. Połączona będzie z różnymi atrakcjami np. kiermaszem ciast. Zachęcamy do udziału. 

Mateusz musi zebrać aż 1,5 mln zł. Jak tłumaczy mama chłopaka, Katarzyna Czapla – immunoterapia nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia:

– Pani profesor z Łodzi powiedziała, że mamy 2 miesiące czasu. Jedynym ratunkiem dla syna jest obecnie podawana chemia ratunkowa oraz kosztowny lek z badań klinicznych. Czas gra tu niestety bardzo ważną rolę. Im szybciej zastosujemy terapię, tym szybciej przyniesie ona skutek.

Zbiórka dla Mateusza Czapli odbędzie się 11 lipca po każdej Eucharystii, sprawowanej w kościele św. Zygmunta w Częstochowie.

Leczenie nastolatka można również wesprzeć poprzez wpłaty na portalu siepomaga.pl czy też udział w licytacjach na Facebooku.

ABK

Skip to content