Częstochowski Zwierzyniec z Agnieszką Kuśmierską na czele zorganizował zbiórkę na zrzutce na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Jak mówi Kuśmierska, zbiórka powstała ,,z miłości do zwierząt i chęci polepszenia ich życia, bo one oprócz nas nikogo nie mają”. Podaje także, jaką kwotę będzie próbowała uzbierać wraz z Częstochowskim Zwierzyńcem.

– To jest moja pierwsza zbiórka, więc nie ustawiłam wysokiego celu. Kwota, którą chcemy uzbierać, to 2000 zł. Z obserwacji wynika, ze raczej uzbieramy potrzebną sumę pieniędzy.

Placówkę można wspierać także na inne sposoby. Mówi o nich Marta Pasieka, inspektor ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Brakuje nam karmy, która jest dobrej jakości. Kupując karmę, lepiej przywieźć jej mniej, ale dobrej jakości. U nas jest wiele zwierząt, które mają problemy zdrowotne. Ponadto można podjąć się wirtualnej adopcji naszych podopiecznych i wspierać internetowe zbiórki.

Częstochowski Zwierzyniec to inicjatywa powołana po to, by pomagać schroniskom i propagować odpowiedzialną adopcje. Warto polubić stronę organizacji, by śledzić na bieżąco zbiórki dla potrzebujących czworonogów z Częstochowy i regionu.

LN

Plakat: Częstochowski Zwierzyniec

Skip to content