Masz w domu pluszaki w dobrym stanie, którymi nikt już się nie bawi lub chcesz po prostu pomóc? Możesz oddać wszelkiego rodzaju misie oraz przytulanki na Zbiórkę Pluszaków dla osób z niepełnosprawnością.

Jest ona organizowana przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Częstochowie dla niepełnosprawnych uczestników Festiwalu Piosenki Podwórkowej. O szczegółach opowiada Beata Mstowska:

W tym roku już po raz kolejny organizujemy Festiwal Piosenki Podwórkowej. Cieszy się on bardzo dużym powodzeniem, w tym roku będziemy mieć dzieci, młodzież i osoby starsze z niepełnosprawnością intelektualną z pięciu województw. Chcielibyśmy, żeby każda osoba, która przyjedzie na ten festiwal, dostała pluszaka. W tym roku zapowiedziało się około 700 uczestników, więc my jako stowarzyszenie nie jesteśmy w stanie uzbierać takiej ilości pluszaków. Dlatego poprosiliśmy o pomoc i o wsparcie.

Zbiórka potrwa do 30 września, dlatego każdy, kto chce pomóc, może oddawać pluszaki do specjalnie wyznaczonych na tę okazję punktów:

Prosimy o dostarczenie takich maskotek do naszej placówki na ulicę Focha 71 lub do Jowesu przy al. Najświętszej Maryi Panny 24, lok. 3.

Festiwal Piosenki Podwórkowej odbędzie się 10 października o godzinie 10.00 w Hali Polonia przy ul. Dekabrystów 43.

AK

źródło foto: pixabay / Alexas_Fotos

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content