Zbliża się V Forum Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Przed nami wyjątkowe wydarzenie – V Forum Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Forum, na którym zgromadzą się przedstawiciele Stowarzyszenia z terenu całej Archidiecezji Częstochowskiej, odbędzie się w dniach 22-24 listopada. O przebiegu tegorocznej odsłony opowiedział nam Andrzej Witek, asystent diecezjalny KSM Archidiecezji Częstochowskiej.

– Zgodnie z tradycją, przed naszą uroczystością patronalną, czyli Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, gromadzimy się zawsze w olsztyńskim ośrodku “Święta Puszcza” – wyjaśnia ksiądz. – Czas Forum to czas zarówno tego, co jest formalne, a więc domykamy wszystkie sprawy “papierkowe” związane z naszym Stowarzyszeniem, jak i czas integracji – młodzi ludzie mają możliwość, żeby się poznać, żeby ze sobą pobyć i spędzić czas w radosny sposób. W tym roku wyjątkowo pojawimy się również na Kanie Młodych, na której wraz z młodymi, którzy przygotowują się do bierzmowania, będziemy tworzyć jedną, wielką wspólnotę. Na pewno nas tam nie zabraknie – podsumowuje ks. Witek.

Niedziela również będzie dniem szczególnym dla Stowarzyszenia. Podczas Mszy św. w Archikatedrze Częstochowskiej, której będzie przewodniczył bp Antoni Długosz, dwunastu młodych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złoży przyrzeczenia i stanie się pełnoprawnymi członkami organizacji. To nie jedyna uroczystość, jaką KSM będzie obchodzić w tym tygodniu – na dzień 18 listopada przypadło wspomnienie liturgiczne błogosławionej Karoliny Kózkówny, która jest patronką Stowarzyszenia.

MSI

Skip to content