W środę 30 listopada w Regionalnym Ośrodku Kultury odbył się jubileusz Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie. Placówka świętowała swoje 70-lecie.

O jubileuszu szkoły mówi dyrektor placówki Agnieszka Cupiał:

– Jubileusz 70-lecia to na pewno moment kiedy wspominamy, podsumowujemy, ale również planujemy na przyszłość. I myślę, że to ważny dzień dzisiaj też dla nas, tu też spotykamy się z przyjaciółmi, bo tak mogę powiedzieć. Przez wiele lat współpracujemy z różnymi szkołami, z różnymi instytucjami. Dlatego myślę, że to jest ważne dla mnie jako dyrektora, ale dla uczniów, rodziców, nauczycieli. Mamy tak wielu przyjaciół, którzy wspierają nas nie tylko dzisiaj, ale przez wiele lat.

Zespół Szkół Specjalnych nr 28 rozpoczął świętowanie tak naprawdę już miesiąc temu. Wtedy odprawiona została Msza św. w kościele parafialnym na ul. Barbary. Odbyło się również spotkanie z rodzicami i z dziećmi, podczas którego prezentowano „odkopane” archiwalne kroniki pokazujące, jak szkoła się zmieniała na przestrzeni lat. Jak rozwijała się placówka do obecnych czasów?:

– Zmieniło się wyposażenie, idziemy z duchem czasu staramy się oferować jak najwyższy poziom usług edukacyjnych, wychowawczych, terapeutycznych. Ale jedno nie jest zmienne, że tworzymy zgrany zespół, a to zasługa poprzednich pokoleń nauczycieli, dyrektorów, którzy zawsze kładli nacisk, abyśmy czuli się ze sobą dobrze. Żeby było miło, radośni, ale przede wszystkim myśleć o dziecku i o jego problemach i jak możemy go rozwiązać. Myślę, że to jest miejsce do którego chcemy wracać i być.

Wśród osób przybyłych na świętowanie 70-lecia placówki był Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa Rafał Piotrowski:

– Patrząc na radość dzieci, radosnych nauczycieli, zadowolonych z rocznicy nie widać, że to jest „siedemdziesięciolatka”. A tak poważnie gratuluję całej społeczności wielopokoleniowej, grupie nauczycieli, którzy tak dobrze tę placówkę prowadzą. Przede wszystkim ZSS nr 28 bardzo pięknie wpisuje się w tą działalność na rzecz dzieci i osób z niepełnosprawnością, które realizuje samorząd częstochowski.

W czasie jubileuszu, kiedy prezentowano historię powstania placówki, dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 przygotowały dla uczestników uroczystości wyjątkowe przedstawienie.

Jubileusz 70-lecia ZSS nr 28 w Częstochowie

Skip to content