Zima powraca… Co z pogodą na Wielkanoc?

Od poniedziałku, 27 marca nastąpiło znaczne ochłodzenie. Spadek temperatury tym bardziej jest odczuwalny, że w poprzednich dniach doświadczyliśmy prawdziwie wiosennej aury. Czy słoneczna pogoda z wysokimi temperaturami powróci na Wielkanoc?

– W porównaniu do tych wcześniejszych 18-20 stopni mamy wyraźny przeskok temperatury. – informuje synoptyk, Dorota Pacocha. – Już do Polski zaczęło napływać do Polski powietrze pochodzenia arktycznego, które sprawia, że opady deszczu ze śniegiem stopniowo przekształcą się w śnieg. Już najbliższej nocy spodziewamy się przelotnych opadów wraz z porywistym wiatrem, stąd pojawią się zawieje i zamiecie śnieżne. Dodatkowo najbliższa noc będzie mroźna, temperatura spaść może nawet do -5 stopni.

W kolejnych dnia scenariusz pogodowy również nie rysuje się zbyt optymistycznie.

Jutro w ciągu dnia nadal kontynuacja zimowej aury. Wystąpią przelotne opady śniegu, mogą się pojawić nawet burze śnieżne. Będzie też silny wiatr. Spowoduje to ograniczenie widzialności do 500 m. temperatura maksymalna wyniesie zaledwie do 3 stopni. Kolejna noc także mroźna, nawet do -6 stopni. Czwartek, piątek i sobota są prognozowane jako ciepłe, ale deszczowe. Od niedzieli kolejna zmiana pogody, znowu zimno.

Pogoda w Wielkanoc może rozczarować…

– Wstępne prognozy mówią, że niestety będzie to epizod chłodniejszy. Modele sugerują, że w niektórych regionach Polski będzie padał deszcze ze śniegiem lub śnieg, miejscami doświadczymy także przymrozków.

Jak zaznacza synoptyk, jest to jedynie orientacyjna prognoza, pozostaje nam mieć nadzieję, że powyższe przewidywania jednak ulegną zmianie.

LN

Skip to content