Zimowy PGE Narodowy zawita do Częstochowy

Od najbliższego weekendu 14-15 stycznia rozpoczną się w woj. śląskim ferie zimowe. Chociaż, ze względu na panującą aurę, zimowymi będą one bardziej z nazwy, to jednak skrawek zimy w mieście można znaleźć. Chodzi oczywiście o sztuczne lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Boya-Żeleńskiego.
Miejskie lodowisko zazwyczaj jest oblegane przez miłośników łyżwiarstwa. Właśnie dla nich przygotowana została na sobotę i niedzielę wyjątkowa atrakcja. W szczegóły wprowadza Marcin Mazik z częstochowskiego MOSiR-u:

– W ten pierwszy weekend ferii zapraszamy szczególnie, bo w Częstochowie będzie event – Zimowy PGA Narodowy w Trasie. Zabawa dla dzieciaków, dla młodzieży, “Disco lodowisko”. Zostaliśmy wytypowani, jako jedno z kilkunastu lodowisk w Polsce. Stadion Narodowy ze względów technicznych jest zamknięty, tam co roku była ślizgawka. Przez pandemię i szpital, który był na stadionie, ślizgawka była nieczynna. Stąd pomysł, by zagościła ona wraz z całą imprezą w innych miastach. W tym roku również inne sprawy techniczne nie pozwoliły na organizację lodowiska na stadionie, dlatego jeździ ona po Polsce, między innymi będzie też w Częstochowie.

Więcej informacji znaleźć można na stronach internetowych MOSiR- u. Natomiast na odwiedzających stronę www.zimowynarodowy.pl czeka niespodzianka – darmowe wejściówki do pobrania. Liczba bezpłatnych biletów jest ograniczona.

Skip to content