W dniach 16-19 czerwca odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Turniej organizowany był przez KU AZS UKW Bydgoszcz. Reprezentanci Uniwersytetu Jana Długosza zajęli I miejsce w turnieju. Zwycięstwo UJD w Akademickich Mistrzostwach Polski to ogromny sukces, który na długo zostanie w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców.

Grający trener UJD, Paweł Marchewka przedstawił, jak wyglądała droga zawodników do zdobycia złotego medalu:
– Przygotowania do turnieju Mistrzostw Polski rozpoczęliśmy w październiku, gdzie kompletowaliśmy kadrę. Następnie pojechaliśmy na pierwszy turniej eliminacyjny na Akademickie Mistrzostwa Śląska. Tam bez problemu wyszliśmy z grupy i czekaliśmy na mecze w fazy pucharowej. W kwietniu wygraliśmy Akademickie Mistrzostwa Śląska, po czym pojechaliśmy na półfinał już Akademickich Mistrzostw Polski do Wrocławia. Tam rozegraliśmy trzy spotkania, wygraliśmy dwa mecze grupowe oraz jeden najważniejszy ćwierćfinałowy, dający awans na finały ogólnopolskie do Bydgoszczy. Finały w Bydgoszczy odbyły się w dniach 16-19 czerwca. Wygraliśmy tam wszystkie spotkania grupowe, awansowaliśmy do ćwierćfinału, następnie po rzutach karnych do półfinału i w finale wygraliśmy i zdobyliśmy mistrzostwo Polski.

Marchewka zaznaczył także, jak ważne dla niego samego było zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski:
– Wrażenia nie do opisania. To cały czas jeszcze siedzi w głowie, w sercu. Na pewno każdy do tego dążył. Ja jako student, zaczynając dziewięć lat temu, moje pierwsze Akademickie Mistrzostwa Polski, marzyłem o tym mistrzostwie. Teraz przejąłem to jako grający trener i się to udało, dlatego wrażenia są nie do opisania. Patrząc na to, jaką miałem kadrę do dyspozycji, również z chłopakami już na Akademickim Mistrzostwu Polski w futsalu, mówiliśmy sobie, że na pewno ta kadra jest mocna i może zdobyć złoty medal Mistrzostw Polski. Każdy w to wierzył i się udało.

Jeden z zawodników UJD Częstochowa, Paweł Juchnik podsumował turniej, podkreślając, że cały zespół dał z siebie wszystko, aby zdobyć złoty medal:
– Cieszymy się ze zwycięstwa w Akademickich Mistrzostwach Polski. Jadąc na ten turniej wiedzieliśmy, że naszym jedynym celem jest zdobyć Mistrzostwo Polski. Cieszę się także z tego, że mogłem wziąć udział w takim wydarzeniu, w takim turnieju, gdzie organizacja była bardzo dobra. Sam turniej był bardzo ciekawy i przyjemny dla oka, a atmosfera podczas spotkań oraz między meczami była bardzo przyjemna. Turniej nie był łatwy, ale w większości meczów dominowaliśmy rywali i byliśmy od nich lepsi na boisku, co przyniosło pożądany efekt, jakim jest Mistrzostwo Polski. Jest to też dla nas bardzo ważne ze względu na to, że jest to pierwszy złoty medal Uniwersytetu Jana Długosza w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej, z czego jesteśmy bardzo dumni oraz jesteśmy dumni z tego, że udało się zdobyć złoty medal dla naszej uczelni i dla samych siebie.

To osiągnięcie pokazuje, że ciężka praca, determinacja i duch zespołowy mogą przynieść wymarzone rezultaty.

PJU

Skip to content