Zmiana tras linii autobusów MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że od piątku (29 lutego) czekają pasażerów zmiany tras linii autobusowych nr 57, 58, 59 i 67 oraz 31. Utrudnienia spowodowane są remontem przejazdu kolejowego przy ul. Bugajskiej

O szczegółach mówi rzecznik prasowy MPK w Częstochowie, Maciej Hasik:

– Od 29 lutego do 3 marca zostaną zmienione trasy linii autobusów MPK nr 57, 58, 59 i 67. W tym czasie linia nr 31 zostanie skrócona do pętli STADION RAKÓW i w obu kierunkach nie będzie kursować ul. Bugajską do Kręciwilka. Dla linii nr 31 zostają zawieszone przystanki ŻARECKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK. Linie nr 57, 58, 59 i 67 od Estakady pojadą przez al. Pokoju, ul. Korfantego i osiedle pod Wilczą Górą w Odrzykoniu, a następnie – zależności od trasy – będą kursować do Kusiąt lub do trasy DK-46 i dalej bez zmian do Olsztyna i Biskupic.

Trasa objazdowa obowiązuje w obu kierunkach:

– Wszystkie linie nie będą kursować al. Wojska Polskiego i ul. Bugajską. Dla linii nr 57, 58, 59 i 67 zostają zawieszone przystanki: CH JAGIELLOŃCZYCY, OKRZEI, MIRECKIEGO, RAKOWSKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK. Na trasie objazdu obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach. Za utrudnienia przepraszamy. – wyjaśnia Maciej Hasik.

Według informacji MPK zmiana organizacji ruchu i zmian tras autobusów potrwa do 3 marca. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie www.mzd.czest.pl.