Zmiany w częstochowskiej komunikacji miejskiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wprowadziło zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.

1 grudnia weszły w życie zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej. Jedną z nich jest uruchomienie nowej linii – autobusu nr 37.

– Od 1 grudnia, w ramach programu “Lepsza komunikacja w mieście” uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa – mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. – Autobus nr 37 będzie kursował na trasie Kawodrza Górna – Konwaliowa – Przestrzenna – Piastowska – al. Bohaterów Monte Cassino – Korczaka – Sobieskiego – al. Wolności – Aleje Najświętszej Maryi Panny – Piłsudskiego – Katedralna – Krakowska – Mirowska – Nadrzeczna (powrót: Warszawska – Garibaldiego – Wilsona) – al. Jana Pawła II – Drogowców – Tesco. Linia nr 37 będzie kursowała przez cały dzień – w dni robocze i soboty co ok. 45 minut, a w niedziele i święta – co 90 min – podsumowuje rzecznik.

MPK wprowadziło ponadto szereg innych zmian. Na wnioski pasażerów na liniach nr 11, 14, 19, 25, 35 i 36 nastąpiła niewielka korekta godzin kursów, głównie w soboty i niedziele. Na linii nr 14 nastąpiła dodatkowo zmiana godzin kursów przedłużonych do pętli Rząsawa Dworzec PKP we wszystkie dni tygodnia. Linia nr 17 z kolei wykonuje wszystkie kursy na trasie Wyczerpy Osiedle – Liszka Dolna. Zostały zlikwidowane kursy przez ul. Przestrzenną i rejon cmentarza przy ul. Piastowskiej, jak również kursy skrócone do Kawodrzy Górnej, które zostały zastąpione linią nr 37. Linia nr 17 kursuje w dni robocze co 20 minut w godzinach szczytu, a w pozostałych porach – co 30 minut. W niedziele częstotliwość wynosi od 40 do 60 minut.

MSI