Zmiany w komunikacji autobusowej z gminą Olsztyn

Od niedzieli, 1 sierpnia, zmieni się obsługa komunikacyjna Częstochowy z gminą Olsztyn. Wprowadzono również zmiany na kilku liniach w Częstochowie.

Niektóre linie zostały całkowicie zlikwidowane, a w innych wprowadzono zmiany. Modyfikacje dotyczą linii nr 23, 27, 28, 31 i 32.

Linie nr 23 i 27 – trasy w centrum zostaną przedłużona przez Aleję Wolności i II Aleję Najświętszej Maryi Panny do centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego.

Linia nr 28 – zostanie wprowadzona korekta godzin kursów w porze wieczornej, ułatwiająca skomunikowanie z Zawodziem.

Linia nr 31 – zostanie skrócona do relacji Cmentarz komunalny – Piłsudskiego, a jednocześnie wycofana z odcinka od Dworca PKS do Kręciwilka, gdzie zastąpi ją nowa, wzmocniona linia nr 58.

Linia nr 32 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy w godzinach porannych oraz w obu kierunkach dodatkowy przystanek Rejtana, na wiadukcie w ciągu Alei Pokoju.

Zlikwidowano linie nr 57, 59 i 67.

Linia nr 58 zostanie zlikwidowana i uruchomiona w nowej postaci, jakiej? Wyjaśnia to Sylwia Bielecka z biura prasowego Urzędu Miasta Częstochowy:

– Linia nr 58 zostanie zlikwidowana i uruchomiona w nowej relacji: Dworzec Główny PKP – Al. Wolności – Al. Niepodległości – Al. Wojska Polskiego – Bugajska – Kręciwilk – Odrzykoń – Olsztyn Rynek. Na terenie gminy Olsztyn, a w szczególności na rynku, autobusy linii nr 58 będą skomunikowane z busami linii 581, 582, 583, 584 oraz 585, stanowiącymi wewnętrzną, bezpłatną komunikację w gminie Olsztyn.

Rozmowy nad zmianą komunikacji Częstochowy z gminą Olsztyn były prowadzone od dłuższego czasu. O tym, czy w jakiś sposób pomoże to mieszkańcom, mówi wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski:

– Gmina od dawna analizowała sposób skomunikowania Olsztyna z Częstochową. Od 5 lat trwały prace studialne i zbieraliśmy opinie na temat sposobu skomunikowania. Ostatecznie stanęło na tym, że będziemy mieli bezpłatną komunikację wewnątrz gminy. Każdy z mieszkańców będzie mógł bezpłatnie dojechać do Olsztyna, albo do każdej innej miejscowości.

Jak zostało wspomniane, zmiany wejdą w życie od 1 sierpnia. Szczegóły dotyczące tras i rozkładów jazdy linii wewnętrznych w gminie Olsztyn można znaleźć na stronie internetowej www.olsztyn-jurajski.pl.

WB

Skip to content