Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Od środy 19.02. do poniedziałku 24.02. zamknięte będą przejazdy kolejowe, w miejscowościach Korwinów i Słowik, w związku z czym zostanie zmieniona trasa linii nr 65. Sytuacja spowodowana jest remontem przejazdów kolejowych.

Autobusy z ulicy Źródlanej od przystanku SŁOWIK-ŹRÓDLANA będą kursować w obu kierunkach ulicą Spacerową z pominięciem przejazdu północnym odcinkiem ulicy Spacerowej oraz ulicami Równoległą i Stacyjną. Przystanki: SŁOWIK-PRZEJAZD, SŁOWIK-SZKOŁA, SŁOWIK-RÓWNOLEGŁA i KORWINÓW-STACYJNA zostają zawieszone w obu kierunkach. Przystanki SŁOWIK-SPACEROWA w obu kierunkach zostaną tymczasowo zlokalizowane na południowym odcinku ulicy Spacerowej za skrzyżowaniem z ulicą Źródlaną. Za utrudnienia przepraszamy. – mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie

Ponadto w związku przebudową Starego Rynku od dnia 18 lutego od godz. 6.00 na ul. Mirowskiej dostępny będzie tylko jeden kierunek ruchu z wjazdem od Placu Daszyńskiego i wyjazdem w kierunku skrzyżowania z ul. Nadrzeczną. Szczegóły zmian na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.