Znamy wyniki 10. edycji międzyszkolnego konkursu Eko-Maniak

Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie po raz dziesiąty zorganizowała powiatowy konkurs ekologiczny Eko-Maniak, podczas którego młodzież poznaje zagrożone gatunki zwierząt i uczy się odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.

Od samego początku opiekunem konkursu jest Agnieszka Górnik, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 46. Jak podkreśla, cieszy ją to, że Eko-Maniak zyskał rozgłos wśród okolicznych szkół. Jaki jest cel tej rywalizacji, która ma już całkiem pokaźną tradycję?

Przede wszystkim dobra zabawa. Po drugie szerzenie treści ekologicznych, przyrodniczych, rozwijanie zainteresowań uczniów. Jedną z ciekawych rund jest zaprezentowanie zwierzęcia, które żyje w wilgotnych lasach równikowych, bo właśnie to jest naszym przewodnim tematem w tym roku. Już widzę, że drużyny mają bardzo ciekawe przebrania, więc na pewno te prezentacje będą bardzo interesujące. W tym roku mamy 7 drużyn. Bardzo się cieszę, że ten konkurs zaistniał w świadomości okolicznych szkół, że uczniowie i nauczyciele sami dopytują o to wydarzenie.

W poprzednich edycjach uczestniczyły także zespoły spoza Częstochowy. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 Janusz Sikorski podkreśla, że uwrażliwianie młodzieży na kwestie ekologiczne jest ważne przede wszystkim ze względu na ich przyszłość:

Nasza szkoła przede wszystkim kładzie nacisk na ekologię. Bierzemy udział m.in. we wszystkich takich świętach jak Dzień Ziemi czy Dzień Wody, wtedy są wystawiane przez młodzież spektakle i w to się wpisuje także ten konkurs. Noc cóż, ekologia ponieważ to właśnie oni będą żyć na tym świecie i powinno im zależeć aby ziemia i ich otoczenie było czyste.

Tegoroczną edycję Eko-Maniaka wygrali gospodarze. Drugie miejsce zajęła Jasnogórska Szkoła Muzyczna, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 15 z Częstochowy. Jak co roku, Eko-Maniak był objęty patronatem medialnym Radia Fiat i portalu czestochowskie24.pl.

Konkurs EkoManiak

Skip to content