Znamy wyniki XIV Jasnogórskiego Konkursu Choinkowego

W czwartek 13 stycznia, w jasnogórskim wieczerniku ogłoszono wyniki konkursu na najładniej udekorowane drzewko świąteczne. Była to już 14. edycja wydarzenia, w którym każdego roku bierze udział liczne grono placówek szkolnych i wychowawczych z Częstochowy i regionu.

Konkurs co roku organizowany jest przez Zakon Ojców Paulinów, Radio Jasna Góra, Biuro Prasowe Jasnej Góry oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. W rolę konkursowego jury wcielili się pielgrzymi, którzy oddawali głosy na najpiękniejszą – ich zdaniem – choinkę poprzez wrzucenie karteczki z głosem do specjalnej urny, ustawionej przy drzewku. Wyniki tegorocznej edycji odczytała dyrektor jasnogórskiego Biura Prasowego, Izabela Tyras:

Z wielką radością i przyjemnością ogłaszam, że miejsce III z liczbą głosów 1029 zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchowisku (choinka nr 14). […] Miejsce II z liczbą głosów 2099 zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. Dzieci Fatimskich w Rybnej (choinka nr 24). […] I moment teraz najważniejszy – dwa takie będą, bo przypominam, że mamy dwóch zdobywców I miejsca – w głosowaniu tradycyjnym miejsce I, z liczbą głosów 2124 zajęło Przedszkole im. Marii Kownackiej w Węglowicach (choinka nr 2). Gratulacje!

Natomiast zwycięzców plebiscytu internetowego ogłosił o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra:

Poprzez stronę internetową Radia Jasna Góra oddanych zostało 3215 głosów, z czego 291 zdobyła i I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach. Gratulujemy!

Fot. Radio Fiat

Dla zwycięskich zespołów Ojcowie Paulini przygotowali nagrody, składające się m.in. z pamiątkowych dyplomów, kalendarzy, gier edukacyjnych oraz słodyczy. Przeor klasztoru jasnogórskiego o. Samuel Pacholski podziękował uczestnikom konkursu oraz wyraził radość, że nie musiał rozstrzygać wyników konkursu osobiście:

Rozstrzygnięcie nigdy nie jest łatwe, dobrze, że nie muszę robić tego ja sam czy o. Kustosz czy też ktokolwiek inny, bo byłoby nam bardzo trudno. Najbardziej miarodajne i obiektywne jest głosowanie tych, którzy tutaj byli. Cieszę się, że tych prawie 20 tysięcy osób obejrzało choinki, ponad 16 tysięcy oddało swój głos. Wszyscy czujcie się zwycięzcami, bo Wasz trud, Wasza pomysłowość, kreatywność i wysiłek, żeby te ozdoby wykonać – to wszystko miało swoją wartość. Z serca Wam wszystkim dziękuję.

Po ogłoszeniu wyników, uczestnicy konkursu mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia do szkolnych kronik z Ojcami Paulinami. Następna edycja Konkursu na Wieczernikową Choinkę rozpocznie się już za nieco ponad 11 miesięcy.

Skip to content