Znane są wyniki matur

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała 5 lipca wyniki matur. Egzamin dojrzałości zdało 74,5% tegorocznych maturzystów. Najsłabiej wypadł egzamin z matematyki.

O wrażenia po maturach zapytaliśmy tegorocznych absolwentów Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie:

Dzisiaj jak sprawdziłem, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. /…/ Spodziewałem się więcej, jestem zadowolony z wyniku z polskiego, ale mogło być lepiej. /…/ Ja mam wrażenia jak najbardziej pozytywne. Jedyne o co się stresowałem to nie o to, że nie zdam, tylko że wynik nie będzie tak wysoki, jakby m sobie tego życzył. /…/ U mnie spełniły się oczekiwania względem matur, pozytywnie zdałem ten egzamin i cieszę się bardzo.

Swoje wyniki matur omówiła także Olga Arkabus z Artystycznego Liceum Akademickiego ALA w Częstochowie:

Jestem bardzo mile zaskoczona moimi wynikami. Wychodząc z matur byłam trochę przerażona, bo pytania były trudne i na pewno podchwytliwe. Jednak kiedy dostałam już wyniki mile się zaskoczyłam.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie podała wyniki o godz. 11:00. Z przedstawionych danych wynika, że spośród prawie 30 tys. maturzystów w województwie śląskim, prawie 5800 będzie miało poprawkę w sierpniu, natomiast niemal 2300 będzie mogło przystąpić do egzaminu maturalnego dopiero w przyszłym roku.

RG

Skip to content