20 – to dotychczasowa liczba zniszczonych wiat przystankowych w Częstochowie. Minionej nocy w różnych lokalizacjach miasta dokonano aktu wandalizmu na dużą skalę.

Ta, może być jeszcze większa, ponieważ trwa inwentaryzacja efektów bandyckich działań, a do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie spływają kolejne informacje o uszkodzeniach.

– Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy, wynika, że gdy Policja uzyska od nas zbiorcze zawiadomienie o skali zniszczeń na terenie całego miasta, będą podjęte działania, by ścigać sprawców z tytułu przestępstwa, a nie wykroczenia – poinformował Maciej Hasik, rzecznik MZDiT w Częstochowie.

W sprawę zaangażowana została straż miejska oraz policja.

– Obecnie policjanci dokonują oględzin zniszczonych miejsc, przeglądu miejskiego monitoringu oraz prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy lub sprawców tego zdarzenia – mówił asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Zdemolowane zostały wiaty m.in. przy ul. Legionów na wysokości ul. Wspólnej na Zawodziu czy przy ul. Orkana na wysokości kościoła i w obrębie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej oraz ul. Orkana na Wrzosowisku. Większość z uszkodzonych przystanków ma powybijane szyby oraz uszkodzone elementy konstrukcyjne.

BNO
Fot.: MZDiT w Częstochowie

Skip to content