Znoszenie limitów w komunikacji miejskiej

Fot. Radio Fiat

Z uwagi na stopniowe znoszenie covidowych obostrzeń, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie informuje o trwającym znoszeniu ograniczeń w autobusach i tramwajach.

Decyzja wynika ze zmian limitów maksymalnej liczby osób, które mogą znajdować się w pojazdach komunikacji miejskiej. Obostrzenia w mniejszym lub większym stopniu towarzyszyły pasażerom w podróży komunikacją miejską przez blisko półtora roku.

– Przywrócona została możliwość korzystania z tzw. ciepłych guzików, czyli przycisków wywołujących otwieranie drzwi. Ponadto rozpoczął się proces usuwania z przestrzeni pojazdów tzw. stref buforowych, ich całkowity demontaż potrwa kilka tygodni. Jednocześnie demontowane są oznaczniki ograniczające liczbę miejsc siedzących i wymuszające odstęp na pasażerach. Wciąż zawieszona natomiast pozostaje sprzedaż biletów jednorazowych u kierowcy czy motorniczego. Przypominamy, że aktualnie w publicznym transporcie zbiorowym obowiązuje limit maksymalnego napełnienia autobusów lub tramwajów do 75% łącznej liczby miejsc – mówił Maciej Hasik, rzecznik MPK w Częstochowie.

Zwiększenie liczby osób korzystających z transportu publicznego to z pewnością większy komfort dla pasażerów. Postanowiliśmy zapytać, jakie zdanie na temat decyzji częstochowskiego przewoźnika mają mieszkańcy Częstochowy.

– Jestem jak najbardziej na tak. Mam tylko nadzieję, że decyzja ta jest przemyślana i że nie ma żadnego zagrożenia – powiedziała jedna z częstochowianek.

– Według mnie to zły pomysł, ponieważ ludzie się pchają, jest ciasno i jeden na drugim leży. Wiele osób nie chce nawet zakładać maseczek. Osób w autobusach i tramwajach powinno być zdecydowanie mniej. Wszyscy powinni też nosić maseczki – wyraziła swoje zdanie jedna z pasażerek częstochowskiej komunikacji miejskiej.

– Jestem bardzo na tak, jeśli chodzi o zmniejszanie obostrzeń dotyczących koronawirusa – podsumował mężczyzna.

Rząd zapowiedział, że po 26 czerwca limity osób w komunikacji miejskiej zostaną całkowicie zniesione. Pamiętajmy jednak, że wciąż podczas podróży zobowiązani będziemy do zasłaniania ust i nosa.

BNO

Skip to content