fot. Urząd Miasta Częstochowy

Wraz ze zdjęciem kolejnych obostrzeń na terenie kraju, władze Częstochowy również postanowiły znieść pewne restrykcje na terenie miasta. Jednym z nich jest ponowne udostępnienie tzw. miejskich placów rekreacji ruchowej, czyli siłowni na świeżym powietrzu.

Siłownie terenowe zostały ponownie otwarte w ubiegłą sobotę. Jak podkreśla Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy, zostały przy tym zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa.

– Od zeszłej soboty ponownie udostępnione zostały miejskie place rekreacji ruchowej z urządzeniami do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Oczywiście obejmuje to zachowanie pewnych zasad bezpieczeństwa. Nadal zamknięte pozostają place zabaw. Elementy siłowni terenowych zostały poddane dezynfekcji tuż przed ich udostępnieniem, czyli 7 i 8 maja. Ze względu na epidemię koronawirusa zasady korzystania z takich obiektów zostały zmienione zgodnie z wymogami rządowych rozporządzeń.

Otwarcie placów rekreacji ruchowej, rzecz jasna, nie umknęło uwadze mieszkańców miasta. Zapytaliśmy kilku z nich, czy ich zdaniem podejmowanie takiego działania w obecnej sytuacji jest dobrym rozwiązaniem.

– Wydaje mi się, że tak. Ludzie muszą coś robić – pozamykanie wszystkiego na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Na pewno jest to lepszy pomysł niż otwarcie galerii – mówi częstochowianka. – Ja z tego nie korzystam i nie widzę, żeby dużo osób korzystało, więc chyba niczego to nie zmieni – dodaje mieszkaniec. – Myślę, że to jest dobry krok, bo daje ludziom nowe możliwości, szczególnie teraz, gdy wszyscy siedzimy w domu i nie mamy dostępu do wielu rzeczy. Ten, kto będzie chciał, skorzysta, a jeżeli ktoś nie będzie się czuł na siłach, to po prostu z tego zrezygnuje – podsumowuje inny.

W obrębie placów rekreacji zostały wywieszone informacje o obowiązujących na nich zasadach bezpieczeństwa. Osoby korzystające z takich obiektów mają obowiązek zachowania bezpiecznej odległości od innych osób, zasłaniania ust i nosa oraz zakładania rękawiczek ochronnych do ćwiczeń.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content