We wtorek, 28 lutego w Politechnice Częstochowskiej odbyło się seminarium Architektura Krajobrazu. Szkoły średnie z Częstochowy zostały zaproszone, aby poznać możliwości studiowania na Uczelni, ale również usłyszeć wykłady prelegentów z PCz oraz dwóch zaproszonych firm.

O szczegółach seminarium mówi dr Małgorzata Worwąg, pracownik Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej:

– Zorganizowaliśmy wydarzenie seminarium architektura krajobrazu, które miałoby przybliżyć ich do właśnie tego tematu i do tego kierunku. Będziemy mieć cztery wykłady, dwa tematy są prezentowane przez pracowników Politechniki Częstochowskiej. Dodam jeszcze, że kierunek powstał przy współpracy dwóch wydziałów, Wydział Budownictwa oraz Wydział Infrastruktury i Środowiska.

Jedną z prelegentek, która otwierała swoim wykładem seminarium. była dr inż. arch. Malwina Tubielewicz-Michalczuk:

– Wykład będzie poświęcony wykorzystaniu programu ArchiCAD do projektowania architektoniczno-krajobrazowego. W trakcie wykładu będą pokazane właściwości programu ponieważ program wykorzystywany jest w różnych dziedzinach, zarówno w budownictwie w architekturze, jak i w architekturze krajobrazu.

Jak ważne są takie wydarzenia dla młodych ludzi, którzy już wybierają swoją drogę życiową w średniej szkole, mówi Katarzyna Tazbir, nauczycielka fizyki z I LO im. Juliusza Słowackiego oraz opiekun Klubu Młodego Odkrywcy Wolne Elektrony:

– Klub nasz jest objętym honorowym patronatem tego wydziału na Politechnice. Dla tych młodych ludzi to rozszerzenie horyzontów. Zobaczenie, że mogą iść i czegoś się dowiedzieć. To są uczniowie z klasy biologiczno-chemicznej, z klasy z rozszerzonym profilem humanistycznym, ale dla każdego z nich udział w seminarium jest bardzo dobrym momentem zastanowienia się czy wybrałem dobrą drogę, czy iść w tym kierunku.

Inauguracja kierunku Architektura Krajobrazu na Politechnice Częstochowskiej odbyła się w roku akademickim 2022/2023.

Seminarium Architektura Krajobrazu na PCz

Skip to content