Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zaprasza do udziału w akcji charytatywnej „Mikołaj dla dzieci z hospicjum”. Akcja ma na celu zbiórkę rzeczy potrzebnych chorym dzieciom będącym pod opieką hospicjum. Jest to okazja do tego, żeby wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które na co dzień zmagają się z ciężką chorobą, bólem i cierpieniem.

O szczegółach inicjatywy mówi Bartosz Bednarek, specjalista od spraw PR Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej:

Akcja „Mikołaj dla dzieci z hospicjum” to nasza coroczna akcja, w której staramy się zebrać dary dla naszych najmłodszych podopiecznych. Aby ten czas Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia w jakiś szczególny sposób uprzyjemnił im trudną sytuację. Czyli w sytuacji choroby czy choroby najbliższych dlatego, że staramy się obdarowywać też najmłodszych pacjentów, ale też ich rodzeństwo. Więc staramy się, aby to rodzeństwo od nas też jakiś upominek otrzymało.

Bartosz Bednarek wyjaśnił również jakie rzeczy można przynosić na zbiórkę dla dzieci:

– Można przekazywać zabawki edukacyjne, pluszaki, gry, słodycze, kosmetyki pielęgnacyjne, oliwki, chusteczki mokre, szampony, płyny do kąpieli, środki czystości, pieluchy, koce, pościel. Również można kiedy nie ma się takiej możliwości transportowej żeby przywieźć te rzeczy, można przekazać karty i bony podarunkowe. Wtedy rodziny tych pacjentów na pewno odpowiednio je wykorzystują na swoje potrzeby.

Zbiórka będzie trwać do 5 grudnia. Dary można przekazywać w siedzibie hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a.

Skip to content