ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają pieniądze jeszcze przed świętami. Do końca grudnia świadczenia trafią do osób, których termin wypłaty przypada na 1 stycznia.

Osoby, które powinny otrzymać swoją emeryturę lub rentę 25 grudnia, otrzymają pieniądze z wyprzedzeniem. Na pocztę pieniądze trafiły 21 grudnia, a obecnie są roznoszone przez listonoszy do świadczeniobiorców.

– klienci, którzy mają rachunek bankowy, swoją emeryturę lub rentę będą mieć na koncie już 23 grudnia. W przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą pieniądze powinny trafić do adresatów dzień wcześniej. Wcześniej, pieniądze ze świadczeń, trafią także do tych osób, których termin przypada na 1 stycznia. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 30 grudnia, zaś świadczenia na rachunki bankowe za granicą przekaże 29 grudnia – zapewniała Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Zakład

Ubezpieczeń Społecznych zachęca świadczeniobiorców, którzy jeszcze nie mają konta w banku, do jego założenia. Dzięki temu pieniądze są zawsze bezpieczne i dostępne wcześniej do dyspozycji.

– To nie tylko bezpieczna forma przekazywania pieniędzy, ale też wygoda, bo konto w banku daje swobodny dostęp do pieniędzy, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Otrzymując świadczenie na rachunek w banku, nie musimy czekać na listonosza, który ma przynieść emeryturę czy rentę, możemy swobodnie dysponować swoim czasem – dodała rzeczniczka.

W województwie śląskim ok. 80% świadczeń przekazywanych jest na rachunki bankowe. Największe „ubankowienie” jest wśród klientów Oddziału ZUS w Rybniku.

BNO

Skip to content