Częstochowski Legion – Klub HDK zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa na Placu Biegańskiego. Mobilny punkt poboru stanie tam już 24 lutego. Inicjatywa o nazwie „Związani krwią” trwać będzie w godz. 9.00-14.00.

Jak mówi Piotr Gajda z Częstochowskiego Legionu – celem wydarzenia będzie zbiórka jak największej ilości krwi oraz pozyskanie dawców pierwszorazowych. Akcja współorganizowana jest przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów:

– Otworzyliśmy w naszym klubie nowe koło. Będzie więc to akcja inauguracyjna służb mundurowych w naszym oddziale. Oczywiście każdy będzie mógł przyjść i tę krew oddać. Aby to zrobić, należy mieć ukończone 18 lat, ważyć powyżej 50 kg oraz być zdrowym. Na miejscu lekarz sprawdzi stan naszego zdrowia.

Dla tych, którzy zdecydują się na pobranie w mobilnym punkcie na Placu Biegańskiego przewidziany jest m.in. słodki upominek:

– Oprócz ekwiwalentu kalorycznego, który zapewnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zapewnimy również słodki poczęstunek. Będą też rabaty od naszych sponsorów.

Krew będzie można także oddać w częstochowskiej siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kopernika 38. Osoby, które zdecydują się na ten gest, otrzymają zaświadczenie, upoważniające do odbioru gadżetów na Placu Biegańskiego do godziny 14:30.

ABK

Skip to content