Tuż przed Bożym Ciałem, Klub Honorowych Dawców Krwi Legion w Częstochowie zaprasza tym razem do północnej części miasta do udziału w akcji krwiodawstwa z OBI. Akcja ma na celu zbiórkę jak największej ilości krwi, pozyskanie dawców pierwszorazowych oraz promowanie Honorowego Krwiodawstwa.
Zbiórka krwi odbędzie się 6 czerwca 2023 r. w godzinach 9:00 – 13:00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach na terenie Centrum Handlowego M1. Punkt informacyjny klubu Częstochowski Legion, gdzie można uzyskać wszelkie informacje o oddawaniu krwi, będzie usytuowany na pasażu centrum przed wejściem do marketu OBI.
Oddawanie krwi nie zajmuje dużo czasu ani nie wymaga wysiłku, a jednak umożliwia w prosty i skuteczny sposób pozyskać lek ratujący ludzkie życie. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować w inny sposób.
Dla Krwiodawców będzie przygotowany szereg atrakcji zarówno od partnerów wydarzenia, w tym imienne podziękowanie za oddaną krew od klubu Częstochowski Legion. Zapewniony zostanie również słodki poczęstunek, który doda energii po donacji.
Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody lub soku (minimum 2 litry) zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

źródło: Częstochowski Legion – Klub HDK

Skip to content