Choć ostatnie zimy zdają się być nieco łagodniejsze, to nadal jest to trudny czas dla zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych, które zdane są na łaskę i dobrą wolę ludzi.

Jak mówi Marta Pasieka, inspektor ds. promocji i administracji częstochowskiego schroniska, na szczęście liczba zwierząt w okresie jesienno-zimowym w schronisku nie zwiększa się:

– Muszę z radością powiedzieć, że tych interwencji nie przybywa. Mamy wrażenie, że z roku na rok liczba zwierząt trafiających do schroniska się zmniejsza. Wynika to z większej świadomości ludzi i tego, że bardziej dbają o swoje zwierzęta.

Mimo to musimy zwrócić szczególną uwagę na bezdomne psy oraz koty. Możemy pomóc im na różne sposoby:

– Jeżeli chodzi o koty, to można otwierać okienka w piwnicach, wpuszczać, dokarmiać. Na terenie miasta zlokalizowane są budki dla kotów, z których kociaki z dużym powodzeniem korzystają. Jeśli chodzi o bezdomne psy, to one również są dokarmiane, ludzie wpuszczają je na swoje podwórka, dzwonią do nas oraz proszą, żebyśmy przyjechali i takiego psiaka zabrali.

W ramach pomocy zwierzętom z częstochowskiego schroniska, w najbliższą sobotę zostanie zorganizowanie zbiórka:

-Zbiórka ma na celu pomoc zwierzętom z naszego schroniska w tym ciężkim okresie, jakim jest zima. Zbieramy karmę, żwirek dla kotów, koce i ręczniki. Przepraszamy wszystkich tych, którzy będą chcieli przynieść pościele i poduszki. Niestety, zwierzęta bardzo często rozgryzają zawartość i niekoniecznie jest to dobre dla ich organizmu.

Zbiórka będzie miała miejsce w Centrum Handlowym Jagiellończycy, w godzinach 9.00 – 14.00. Organizatorami zbiórki są Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków i RKS Raków Częstochowa.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content