Zwycięstwo! Częstochowscy juniorzy na podium

Częstochowscy juniorzy Bocar Włókniarza Częstochowa pokazali się ze świetnej strony! We wtorek 17 sierpnia, na torze w Bydgoszczy rozegrano kolejny Turniej Zaplecza Kadry Juniorów. W zawodach na podium znalazł się częstochowski żużlowiec z Franciszek Karczewski, zajmując trzecie miejsce. Drugi z wystawionych przez Włókniarza zawodników, Mateusz Świdnicki zajął siódme miejsce.

Swojej radości z wyników obu juniorów nie skrywał prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa Michał Świącik. Jego zdaniem zajęcie trzeciego miejsca w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów to efekt ciężkiej pracy całej kadry trenerskiej, ale przede wszystkim ogromnego talentu najmłodszych żużlowców, którzy pokazali w tym turnieju swój charakter oraz wolę walki.

Obaj zawodnicy Włókniarza wywalczyli po dziesięć “oczek”, co w klasyfikacji generalnej dało im kolejno trzecie i siódme miejsce. Zdaniem prezesa częstochowscy juniorzy, jeśli utrzymają tak wysoki poziom, w swojej dorosłej karierze w niczym nie będą ustępować takim zawodnikom, jak Madsen czy Lindgren: – Oczywiście, do tego jeszcze długa droga, ale tak – to jest cel. Chcę wyszkolić tych chłopaków najlepiej jak potrafię, a muszę zaznaczyć że mam w tym doświadczenie, ponieważ pracuję w klubie prawie trzydzieści lat. Widziałem wielu prezesów, trenerów i zawodników, dlatego mogę powiedzieć, ci chłopcy mają przed sobą wielką przyszłość. A ja chcę zrobić z nich prawdziwych profesjonalistów.

Jak zapewniają przedstawiciele Włókniarza, zwycięstwa kadry juniorów są również reklamą samego klubu, który poziomem wyszkolenia swoich zawodników może zachęcić innych, obiecujących sportowców do związania swojej przyszłości z częstochowskimi lwami. Także najmłodsi z Częstochowy znajdą we Włókniarzu coś dla siebie, nie tylko żużel, ale także inne sporty motocyklowe. Nawet zimą sale oraz aule są otwarte dla wszystkich.

Skip to content