4 mln złotych dotacji na sport w Częstochowie

Miasto Częstochowa ogłosiło przetarg na promocję Częstochowy poprzez sport, do którego zaprasza drużyny rozgrywające mecze na najwyższym poziomie ligowym. Wybrane dyscypliny sportowe to tradycyjnie piłka nożna, żużel i tenis stołowy.

– Wśród planowanych zadań znajduje się promocja miasta poprzez zespół piłki nożnej biorący udział w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy, Pucharze Polski, Europejskich Pucharach oraz innych ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Z kolei promocja poprzez zespół i poszczególnych zawodników biorących udział w rozgrywkach Ekstraligi żużlowej oraz innych polskich i międzynarodowych zawodach to drugie z przetargowych postępowań. Trzecie skierowane jest dla drużyn biorących udział w rozgrywkach Ekstraklasy tenisa stołowego – mówił Tomasz Jamroziński z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy.

Celem inicjatywy jest tworzenie pozytywnego wizerunku miasta, poprzez powiązanie promocji ze sportem.

– Wyłonione w poszczególnych postępowaniach podmioty od dnia podpisania umów będą do końca roku promowały miasto przez szereg różnych działań. Wartości usług będą ostatecznie znane po rozstrzygnięciu przetargu. Termin składania ofert mija 27 czerwca w przypadku piłki nożnej i żużla oraz 6 czerwca w przypadku tenisa stołowego. Szacunkowe kwoty, na które zabezpieczono pieniądze w budżecie miasta to dla promocji poprzez piłkę nożną i żużel po 1,7 mln zł oraz 400 tys. zł na tenis stołowy – dodał Tomasz Jamroziński.

Łączna kwota dotacji sięgnie 4 mln zł.

BNO

Skip to content