Akademickie derby Plusligi dla Indykpolu

AZS-Częstochowa_logo11

Częstochowski AZS przegrał we własnej hali z Indykpolem AZS Olsztyn 0-3 (-23,-18,-22). Była to szósta porażka akademików z rzędu w obecnych rozgrywkach Plusligi. Częstochowanie dobrze rozpoczęli środowe spotkanie. Na pierwszej przerwie technicznej premierowej partii prowadzili 8-6, a na drugiej 16-15, później jednak trzy kolejne punkty zdobyli goście i nie oddali prowadzenia już do końca seta i zwyciężyli 25-23. W drugiej od słonie od początku dominowali olsztynianie, na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16-12. Trener Bąkiewicz próbował rotować składem, zmieniając Bartosza Buniaka na Michała Szalachę na środku oraz na pozycji rozgrywającego Rafael Redwitza na Michała Kowalskiego. Zmiany te nie przyniosły jednak rezultatu i goście ponownie okazali się lepsi wygrywając tym razem do 18. Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia akademików z Olsztyna 3-0, później jednak gra się nieco wyrównała, ale goście cały czas mieli w zapasie 2 lub 3 punkty przewagi. Biało-zieloni zbliżyli się do rywali na jeden punkt kiedy to na zagrywce zadaniowo pojawił się Bartosz Buniak. Niestety akademicy popełniali tego dnia zbyt dużo błędów własnych i nie zdołali odwrócić losów spotkania. Ostatecznie trzecia partia padła łupem gości 25-22 jak i całe spotkanie 3-0, a także komplet trzech punktów.