Allen i Vissing pojadą dla Włókniarza

leszno 7

Znamy nazwiska dwóch pierwszych zawodników zagranicznych, którzy postanowili w sezonie 2015 związać się z II-ligowym stowarzyszeniem CKM Włókniarz. Barw częstochowskiego klubu zdecydowali się bronić Brytyjczyk Oliver Allen oraz Duńczyk Claus Vissing. O bardzo prawdopodobnym angażu Duńczyka pisaliśmy już wcześniej. Niewykluczone, że w najbliższym czasie dołączy do niego rodak – Nikolaj Busk Jakobsen. W plastronie z Lwem ma startować także Amerykanin Gino Manzares.

Na razie nie wiadomo na jakich krajowych zawodników zdecydują się sternicy Stowarzyszenia, dla dobra negocjacji nie chcą ujawniać potencjalnych nazwisk. Raczej na pewno nie będzie jednak startował pod Jasną Górą Rafał Szombierski, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z ROW-em Rybnik. Występy w najniższej lidze odradzał mu trener rybniczan Jan Grabowski.

Prezes Michał Świącik rozważa jeszcze możliwość zakontraktowania zawodnika z Rosji, który zdobywałby nie tylko pokaźne zdobycze punktowe, ale i zabawiał kibiców efektowną jazdą na granicy ryzyka. Najprawdopodobniej nie będzie w Częstochowie natomiast startował  Peter Karlsson.

Oliver Allen w poprzednim sezonie reprezentował barwy Wandy Kraków uzyskując w II lidze średnią 2,10 punktu na bieg. Vissing jeździł dla Wilków z KSM-u Krosno wykręcając średnią 2,17.

Mariusz Rajek