„Rozbudowa z nadbudową i przebudową budynku zaplecza sportowo-socjalnego” to zadanie, które Klub Sportowy Skra Częstochowa zgłosił do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki uzyskaniu największej liczby punktów projekt realizowany będzie już od 2022 roku.

– Zadanie polega na stworzeniu całorocznej bazy sportowej i socjalnej w celu lepszego kształcenia młodzieży – mówi prezes Skry, Artur Szymczyk:

– Traktujemy przebudowę naszego budynku jako pierwszy z etapów przystosowania obiektu do wymogów I ligi. Oprócz infrastruktury, czyli płyty boiska mamy też za mało pomieszczeń, jeśli chodzi o wymogi licencyjne. Traktujemy tę wygraną jako szansę na rozwój naszego klubu.

Istniejące do tej pory szatnie sezonowe zostaną rozebrane, a w ich miejscu powstanie nowoczesne zaplecze sportowe, umożliwiające wykorzystanie infrastruktury przez cały rok. W ramach otrzymanych środków rozwinięta ma zostać także strefa tzw. odnowy biologicznej:

– Postawiliśmy na gabinety rehabilitacyjne. Do korzystania z usług fizjoterapeutów zapraszać będziemy również mieszkańców Częstochowy.

Szacowany koszt realizacji zadania to ok. 1 mln 200 tys. zł.

ABK

Skip to content