Charytatywny mecz studencki

Studenci Politechniki Częstochowskiej narodowości polskiej oraz ukraińskiej, zmierzyli się ze sobą podczas meczu charytatywnego w piłce halowej. Zawodnikom kibicowali koledzy z Uczelni oraz wykładowcy. Celem inicjatywy było zachęcenie uczestników do wsparcia zbiórki na rzecz Ukraińców w potrzebie.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola:

– Mamy na Uczelni blisko 250 studentów z Ukrainy. Wielu z nich nie ma dostępu do własnych funduszy. Chcemy im pomóc. Jesteśmy też gotowi do przyjęcia na naszą Uczelnię kolejnych studentów z Ukrainy. Jeśli studenci będą chcieli uczyć się w swoim kraju, istnieje też możliwość wsparcia ich poprzez wykłady on-line, oferowane przez Politechnikę Częstochowską.

Jak tłumaczy Kamila Sobczak z Działu Promocji Politechniki Częstochowskiej – pomysł meczu charytatywnego zrodził się z inicjatywy studentów Uczelni. Jak się okazuje, sportowe wydarzenie wpisuje się w szereg wielu akcji pomocowych:

– Chcieliśmy wesprzeć pomoc dla Ukrainy. Wspólnie z Uniwersytetem im. Jana Długosza oraz Duszpasterstwem Akademickim Emaus postanowiliśmy założyć tzw. zrzutkę. Zebrane środki przeznaczone zostaną na największe potrzeby naszych studentów. Mecz to kolejna inicjatywa pomocowa.

Mecz zakończył się wynikiem 11:6 dla drużyny ukraińskiej.

ABK

Skip to content