Częstochowscy arbitrzy siatkówki wygrali V Integracyjny Turniej Sędziów

Drużyna sędziów siatkówki z Częstochowy wygrała w Żorach V Integracyjny Turniej Sędziów. W spotkaniu wzięło udział sześć drużyn z województwa śląskiego.

Po czterech meczach Częstochowa i Podbeskidzie miały na koncie po cztery zwycięstwa z wynikiem 2:0. W turnieju wzięły udział głównie osoby z województwa, które mają uprawnienia do sędziowania meczów w piłce siatkowej.

– W imprezie integracyjnej wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Jako reprezentanci Częstochowy cieszymy się, że wygraliśmy cztery mecze, a w piątym (finałowym) zremisowaliśmy z Podbeskidziem 1:1. Wyszło jednak na to, że w tzw. małych punktach Częstochowa jest lepsza i to my zdobyliśmy pierwsze miejsce – powiedział Artur Kucharski, jeden z arbitrów i zawodników reprezentujących Częstochowę.

Coroczny Integracyjny Turniej Sędziów jest spotkaniem, podczas którego to sędziowie mogą poddać ocenie swoje sportowe umiejętności. Tym bardziej że siatkówka jest dyscypliną sportu, w której często to oni rozstrzygają niejasności w spotkaniu.

– Bardzo cieszy nas zwycięstwo, tym bardziej że wielu z nas pojechało na ten turniej po raz pierwszy i od razu mogło cieszyć się z pierwszego miejsca. Brawa należą się organizatorom, którzy stworzyli świetny turniej, zarówno w części sportowej, jak i integracyjnej – dodał Artur Kucharski.

Podczas turnieju Częstochowę reprezentowali: Paulina Boś, Eliza Kapica, Agnieszka Zyskowska, Marcin Dobrzański, Bartłomiej Fortuna, Bartosz Gołębiowski, Paweł Kapica, Artur Kucharski, Przemysław Rychlewski, Adam Stępniak, Mikołaj Ściebura, Mateusz Redlarski oraz Dawid Wygas.

BNO

Skip to content