Czy Raków „pogoni” Szczecin?

Raków Częstochowa, po sobotnim spotkaniu, wygranym z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 3:0, przygotowuje się do meczu z Pogonią Szczecin.

Podczas konferencji prasowej poświęconej środowemu spotkaniu, trener Marek Papszun powiedział, że nadchodzący mecz wcale nie będzie łatwy, ponieważ zarówno Raków, jak i Pogoń walczą o szczyt tabeli.

– Przed nami ważny mecz stanowiący końcówkę rozgrywek. Zagramy z rywalem, który ma tyle samo punktów, co my. Z jednej strony czeka nas wyzwanie, z drugiej zaś walczyliśmy cały sezon o to, aby doprowadzić do takiej sytuacji. Jesteśmy świadomi rangi meczu i zrobimy wszystko, by wygrać w Szczecinie – mówił szkoleniowiec Rakowa Częstochowa.

Spotkanie Rakowa Częstochowa z Pogonią Szczecin będzie jednym z kluczowych w kontekście walki o Mistrzostwo Polski. Obie ekipy prezentują w tym sezonie wyrównany poziom. Zdaniem Marka Papszuna kluczy do zwycięstwa w środowy wieczór jest wiele.

– Na mecz może wpłynąć dużo elementów, przede wszystkim kwestie mentalne, które pokażą, kto lepiej zniesie presję i rangę spotkania. W tych drużynach nie zmienia się trener, co za tym idzie styl tych drużyn i ich organizacja jest podobna. Pogoń gra w stałej strukturze organizacyjnej, podobnie, jak my. Duże znaczenie będzie też miało odpowiednie przygotowanie – dodał trener.

18 kwietnia minęło sześć lat, odkąd Marek Papszun trenuje zawodników Rakowa Częstochowa. Z tej okazji podczas konferencji wręczono mu symboliczny tort. Wyjazdowy mecz Rakowa z Pogonią rozpocznie się w środę 20 kwietnia o godz. 20:30.

BNO

Skip to content