Eco-Team pokonał AZS Częstochowę 3:2

Wynikiem 3:2 dla Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zakończyło się sobotnie derbowe spotkanie (8 stycznia) z częstochowskim AZS-em.

Po wyrównanej walce z gospodarzami goście ustalili wynik meczu w Tie-breaku, wygrywając ostatniego seta 15:9. Mimo przegranej trener gospodarzy Rafał Legień był dobrej myśli, co do przyszłości zespołu.

– Z tym zespołem gra nam się wyjątkowo ciężko. Jest to bardzo waleczna drużyna. My niestety popełniliśmy za dużo własnych błędów. Ogólnie nie spodziewaliśmy się, że w tym sezonie pójdzie nam tak dobrze, tym bardziej że jest to nieco zmieniony zespół z ubiegłego sezonu. Uważam, że stworzyliśmy dobrą grupę. Możemy śmiało myśleć o barażach do I ligi – powiedział Rafał Legień, trener AZS-u Częstochowa.

„Czasami słabsze drużyny mobilizują się na tych lepszych” – to hasło było mobilizacją Eco-Teamu w walce z AZS-em Częstochowa. Trener tych pierwszych, Wojciech Pudo, mówił jednak, że ich drużyna nie jest słabsza, co udowodniła w sobotnim meczu.

– My nie jesteśmy słabszym, a młodszym zespołem. Kilka meczów przegraliśmy w sposób charakterystyczny dla młodszych zawodników. Z drugiej strony jest doświadczenie, na którym można dużo ugrać w tej lidze. Cieszymy się z tego zwycięstwa. Najważniejsze jest dla nas, że po grudniowych porażkach, kiedy to mieliśmy słabszą dyspozycję. Ciężka praca między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem przyniosła efekty – tłumaczył Wojciech Pudo, trener Eco-Teamu AZS Stoelzle Częstochowa.

Pierwszy set do 20 wygrali goście, drugi do 17 wygrali gospodarze. Identyczny wynik zakończył trzeciego seta. Kolejne dwie partie wygrał Eco-Team.

BNO

 

Skip to content