Exact Systems Norwid Częstochowa zmierzy się z MKS-em Będzin

Exact Systems Norwid Częstochowa zagra wyjazdowy mecz z MKS-em Będzin. Spotkanie rozegrane zostanie w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena w czwartek 7 października.

Będzie to pierwsze w tym sezonie ligowe starcie w tym obiekcie. Dla Częstochowian spotkanie z obecnym liderem rozgrywek będzie sprawdzianem dotychczasowych umiejętności i przygotowań.

– Rozegramy mecz z zespołem, który w zeszłym sezonie spadł z PlusLgii. Jest to bardzo mocna grupa. Będzie to nasz pierwszy mecz z drużyną, która pretenduje do awansu do PlusLigii. Drużyna ta w tym roku nie przegrała jeszcze ani jednego meczu, tracąc tylko jeden punkt. Będzie to bardzo miarodajny sprawdzian naszej aktualnej dyspozycji i formy – tłumaczył Radosław Panas, dyrektor sportowy Norwid Częstochowa.

W sobotę w trzeciej kolejce TAURON 1 Ligi częstochowianie zmierzyli się na własnym parkiecie z beniaminkiem rozgrywek Legią Warszawa. Gospodarze wygrali spotkanie 3:2, jednak jak mówi Radosław Panas, spotkanie nie należało do łatwych.

– Był to bardzo ciężki przeciwnik. Jest tam sporo zawodników z dużym doświadczeniem ligowym. Niewiele brakowało, a zgubilibyśmy wszystkie punkty, bo wygraliśmy dopiero w tie-breaku i to jeszcze w drugiej połowie seta – dodał Radosław Panas.

W ligowej tabeli Exact Systems Norwid Częstochowa zajmuje obecnie czwartą pozycję. Na miejscu lidera znajduje się MKS Będzin, z którym siatkarze spod Jasnej Góry zmierzą się w czwartek, 7 października o godz. 20:30.

BNO

Skip to content