„Iskra” znów rozbłysła dla Konrada

Źródło fot.: KS Iskra Mokrzesz

Rywalizacja drużyn z udziałem nazwisk znanych nie tylko w regionie, na b-klasowym obiekcie? Kółka kręcone na żużlowych maszynach przez zawodników Włókniarza wokół piłkarskiego boiska? Moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników imprezy zupełnie za darmo? Dlaczego nie? Na Memoriale Piłkarskim im. Konrada Tyrasa, który corocznie organizuje „Iskra” Mokrzesz, to wszystko jest możliwe.

Sześć lat temu w wypadku samochodowym zginął Konrad Tyras – ówczesny prezes klubu sportowego z Mokrzeszy. Od tamtej pory każdego roku dla upamiętnienia człowieka, który oddał „Iskrze” serce, klub organizuje turniej piłkarski.

W trakcie otwarcia imprezy nie mogło zabraknąć minuty ciszy poświęconej Konradowi, którą tradycyjnie już, uświetniła stadionowa oprawa.

Była też skromna uroczystość podziękowania Adrianowi Ceglarzowi, który po trzech i pół roku zakończył trenerską współpracę z Iskrą Mokrzesz.

W tym roku do rywalizacji o puchary ufundowane przez Wójta Tomasza Gesiarza stanęło osiem ekip. Drużyny podzielono na dwie grupy. Po fazie eliminacyjnej nastąpiły „play-offy”. Ostatecznie na miejscu ósmym sklasyfikowano Start Soborzyce, który wycofał się z meczu o miejsce siódme, przypadło więc ono ekipie K. S. Proterm. Miejsce szóste przypadło gospodarzem- Iskrze Mokrzesz, a piąte – Orłom Kusięta. Lokatę tuż za podium zajęła Biała Gwiazda Krasice, która uległa w meczu miejsce trzecie Lagunie Mstów. W meczu finałowym natomiast drużynę Astara pokonała reprezentacja Kolegium Sędziów Piłkarskich z Częstochowy.

Najlepszym strzelcem został Maciej Malinowski reprezentujący barwy drużyny zwycięskiej, między słupkami natomiast najlepiej spisał się przedstawiciel gospodarzy – Marcin Makowiecki. Statuetka dla najlepszego zawodnika powędrowała w ręce Adriana Jury.

Oprócz zmagań boiskowych gospodarze przygotowali dla uczestników szereg dodatkowych atrakcji. Jedną z najciekawszych była wizyta młodych żużlowców Włókniarza Częstochowa na czele z Mateuszem Świdnickim. Czwórka biało-zielonych chętnie pozowała do wspólnych zdjęć na żużlowych rumakach. Nie obyło się też bez pokazowego przejazdu wokół boiska! Był też konkurs, w którym pytania zadawali żużlowcy, a uczestnicy otrzymali wspaniałe speedwayowe nagrody.

Nie po raz pierwszy Memoriał zabezpieczali druhowie z mokrzeskiej jednostki OSP, ale tym razem dali też efektowny pokaz akcji ratowniczej z wykorzystaniem samochodu osobowego. Rozcięcie pojazdu dla ratowania uwięzionego w nim kierowcy było nie tylko efektowne, ale i pouczające dzięki komentarzowi, którym zajął się jeden z bardziej doświadczonych druhów.

Choć Memoriał miał miejsce u progu wakacji, uczniowie i nauczycielki mokrzeskiej szkoły znaleźli czas, bu uświetnić imprezę występem artystycznym.

Klasą samą w sobie było stoisko gastronomiczne przygotowane przez KGW „Iskierki”. Stół wyglądał naprawdę imponująco, a to, co się na nim znalazło, smakowało jeszcze lepiej, do czego przyczyniły się: Kamila Knapik, Urszula Juchnik, Małgorzata Liberda, Dorota Adamczyk, Aleksandra Kowalczyk, Małgorzata Kamińska, Anna Mazia, Monika Małasiewicz, Marzena Majchrzak.

Organizatorzy zadbali, by najmłodsi uczestnicy imprezy się nie nudzili. Do ich dyspozycji był przede wszystkim zestaw dmuchańców, ale i poczęstunek w postaci darmowej waty cukrowej i popcornu.

 

Galeria: KS Iskra Mokrzesz

Skip to content