Jawor Mineral AZS Częstochowa w II lidze

Źródło fot. facebook.com/AZS Częstochowa

Drużyna Jawor Mineral AZS Częstochowa zakończyła bardzo udany sezon. Zdobycie mistrzostwa I ligi śląskiej oraz awans do II ligi ogólnopolskiej to założenia stawiane na początku sezonu, które teraz stały się faktem. Ostatni weekend przyniósł częstochowskim siatkarzom komplet zwycięstw w trzech spotkaniach.

W piątek biało-zieloni pokonali TKKF Anillan Rakszawę 3:1, w sobotę UKS SMS Joker Piłę 3:2 i w niedzielę ŻSS LenŻyrardów 3:2. Taki siatkarski hattrick pozwolił na awans plasujący częstochowian oczko wyżej w siatkarskiej tabeli ligowej.

– Mieliśmy bardzo ciężki weekend. Pierwsze dwa mecze zagraliśmy słabo, ale wygraliśmy, a to jest tu najważniejsze. Trzeci mecz z Żyrardowem stał na dobrym poziomie, wróciliśmy do swojej gry. Żyrardów wysoko postawił nam poprzeczkę, ale udało się wygrać i awansować do II ligi, co było w planach. W tamtym roku udało się awansować do I ligi śląskiej, w tym – do II ligi ogólnokrajowej. Teraz czekamy na ruchy władz i sponsorów, co do przyszłego sezonu – mówił trener Robert Szczerbaniuk.

Najbliższym zadaniem stojącym przed trenerem Robertem Szczerbaniukiem jest budowa i przygotowywanie zespołu do kolejnego sezonu. Czy w przyszłym sezonie drużyna Jawor Mineral może oczekiwać awansu do I ligi?

– Oczekiwania będą, jeśli pojawią się sponsorzy, a prezes powie, jakie będzie miał od nas wymagania w nowym sezonie. Podobno były już prowadzone rozmowy z potencjalnymi sponsorami w trakcie sezonu. To już jest ten czas, by zacząć powoli budować zespół na kolejny sezon – dodał trener Robert Szczerbaniuk.

Częstochowski AZS zakończył sezon łącznie z dwoma awansami. Obok siatkarzy Jawora Mineral, którzy znaleźli się w II lidze ogólnopolskiej, awans do I ligi śląskiej zapewniły sobie siatkarki.

BNO