Koronawirus w Norwidzie

fot. Norwid/Marek Osuchowski

Koronawirus dotyka w kraju coraz większą liczbę osób i paraliżuje działanie wielu dziedzin naszego życia. Ostatnio z zakażeniami boryka się również najlepszy aktualnie klub siatkarski w Częstochowie, czyli Norwid. W czwartek klub poinformował o tym, że po przeprowadzeniu testów RT-PCR dwóch członków zespołu otrzymało wynik pozytywny. Objawy charakterystyczne dla SARS-COV-2 zgłasza jednak więcej zawodników. Część zespołu przebywa na kwarantannie , a pozostali w samoizolacji.

– Na szczęście pomimo tego, że sporo chłopaków zgłasza objawy to są to młodzi, sprawni sportowcy i nie mamy żadnego przypadku hospitalizacji i ciężkiego chorowania. Cały czas działamy według procedur i od momentu, jak w zeszłym tygodniu zawodnicy zaczęli zgłaszać objawy, treningi zostały wstrzymane, a kadra przeszła na samoizolację. Dziś okazało się, że dwóch chłopaków ma wyniki pozytywne, co zostało zgłoszone do władz ligi. Najbliższe zaplanowane spotkania najprawdopodobniej zostaną przełożone – mówił dyrektor sportowy Norwida Radosław Panas.

Szanując prywatność osób, które otrzymały wynik pozytywny, Norwid nie podał ich danych osobowych do wiadomości publicznej.

Klub apeluje również do wszystkich osób, które w ostatnim czasie miały kontakt z zawodnikami oraz członkami drużyny o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z objawów koronawirusa należy niezwłoczne zgłosić się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

źródło: ksnorwidczestochowa.pl