“Kto nie wygrywa 3:0…” – wypowiedzi po meczu AZS – Czarni Radom

DSC_2996

Siatkarze AZS-u Częstochowa przegrali kolejne spotkanie, tym razem z Czarnymi Radom. Poniżej prezentujemy to, co po spotkaniu mieli do powiedzenia przedstawiciele obu drużyn.

Bartłomiej Neroj (kapitan Czarnych): Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, bo dwa pierwsze sety nie wskazywały na nasze zwycięstwo. Mieliśmy duże problemy z zagrywką, AZS wyprowadzał dzięki temu skuteczne ataki. Na szczęście wprowadzone zmiany dały efekt. Mamy różne problemy w zespole, ale zawodnicy, którym przyszło zastąpić kolegów stanęli na wysokości zadania.

Dawid Murek (kapitan AZS-u): Wygraliśmy dwa sety, potem nastąpiła 10-minutowa przerwa i powróciliśmy jako odmieniony zespół. Zabrakło chyba koncentracji, przegraliśmy trzeciego seta na przewagi. Żałujemy tego bardzo, bo dziś naprawdę wierzyliśmy w zwycięstwo. Chcieliśmy wykorzystać słabe momenty Czarnych, niestety znów się nie udało.

Robert Prygiel (trener Czarnych): Jestem bardzo zadowolony, bo jedna piłka mogła zadecydować o tym, że AZS wygrałby 3:0. Kilku zawodników otrzymało dziś szansę debiutu w PlusLidze, cieszy to, że wykorzystali swoje szanse. W trakcie meczu, który nam się nie układał byliśmy w stanie diametralnie zmienić swoją grę i wygrać.

Marek Kardos (trener AZS-u): Sprawdziło się dziś stare siatkarskie porzekadło o tym, kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. W pewnym momencie radomianie zaczęli bardzo dobrze zagrywać i czytać naszą grę. Mnóstwo punktów straciliśmy blokiem, nam niestety to się nie udawało. Jedyne co mnie cieszy to mała liczba błędów w ataku, na tym polu jest spora progresja w stosunku do wcześniejszych spotkań. Michał Kamiński opuścił naszą drużynę za porozumieniem stron i na razie nie chciałbym więcej mówić na ten temat. Chciał odejśc i grać gdzie indziej, a my mu tego nie utrudnialiśmy.