Lwy z Włókniarza ze srebrnymi medalami

W piątek 3 września w Grudziądzu odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy Eltrox Włókniarza Częstochowa. Bartosz Smektała oraz Kacper Woryna zajęli drugie miejsce ulegając tylko parze drużyny ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Oprócz tego sukcesu dzień później, 4 września srebrny medal w niemieckim Stralsund zdobył Jakub Miśkowiak w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów.

Smektała oraz Woryna nie przegrali żadnego biegu i jako jedyni pokonali zwycięską parę z Grudziądza w stosunku (4:2). Występ zawodników Włókniarza podsumowuje prezes klubu, Michał Świącik.

-Eltorx Włókniarza Częstochowa reprezentował Kacper Woryna oraz Bartosz Smektała. Bardzo dobry występ, zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski. Mamy srebrny medal, który jest w teamie i powoduje wielką radość. Dobrze, że kibice mogą się cieszyć innymi laurami w postaci medali po sezonie ligowym. Cieszę się bardzo, że Kacper z Bartoszem wywalczyli ten srebrny medal. Duży szacunek dla tych chłopaków. Wciąż się rozwijają. Do niedawna byli juniorami, więc może być tylko lepiej.

Dzień później odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, na których nie zabrakło zawodników z Częstochowy. Srebrny medal zdobył Jakub Miśkowiak, który w każdym wyścigu oprócz finałowego zdobył komplet punktów. Dobry występ odnotował również Mateusz Świdnicki.

-Obaj nasi reprezentanci walczyli w niemieckim finale Mistrzostw Świata Juniorów. Kuba Miśkowiak stanął na drugim stopniu podium w pierwszej rundzie. Mateusz Świdnicki dzielnie walczył, ale końcówka gdzieś mu odjechała. Zajął niezłe 8. miejsce, więc nadal jest w grze. Bardzo cieszące jest to, że młodzieżowcy z Częstochowy biją się o najwyższe laury na Świecie. To świadczy o szkoleniu w Częstochowie, jak inwestujemy w młodzież. Ja jestem bardzo zadowolony z pierwszej rundy Mistrzostw Świata.

To jeszcze nie koniec żużlowych emocji w tym roku. Już w środę 8 września na Arenie Zielona-Energia.com w Częstochowie odbędzie się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

-Jutro Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski. Bardzo duże szanse naszych zawodników na dobry wynik. Sam fakt tego, że mamy 3 zawodników w tym finale jest dużym sukcesem. Niestety nie wystąpi młody Bartłomiej Kowalski, który jest kontuzjowany. Pozostała dwójka jedzie. Myślę, że zarówno Mateusz Świdnicki jak i Jakub Miśkowiak mają duże szanse, aby powalczyć o medal, a nawet i zwycięstwo. Serdecznie wszystkich zapraszam o godzinę 17:30 na naszą motoarenę Zielona-Energia.com. Dopingujmy tym młodym ludziom. Ten doping jest potrzebny.

Dla zainteresowanych dopingowaniem młodych żużlowców bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne, a ponadto obowiązywać będą karnety.

Skip to content