Koniec „okienka transferowego” w polskich ligach żużlowych. W ostatnich dniach zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa podpisał dwa obiecujące kontrakty na przyszły sezon PGE Ekstraligi. Do zespołu powrócił wychowanek biało-zielonych – Maksym Drabik, a kontrakt na kolejny rok podpisał Jakub Miśkowiak.

Prezes Michał Świącik nie ukrywa swojego zadowolenia z powodu tak dobrego składu na przyszły rok:

– Trzeba powiedzieć, że Maksym jest niesamowitym zawodnikiem i wraca do Włókniarza. Wartościowy zawodnik, który bardzo wzmocni kadrę częstochowską i na to liczymy i liczy sam zawodnik. Jakub Miśkowiak jest już 6 lat, jest to żużlowo z krwi i kości. Też się cieszymy, bo jest świetnym zawodnikiem i pozostanie w Częstochowie. 

Jak podkreśla prezes biało-zielonych, teraz czas na odpoczynek dla zawodników, ale nie dla klubu:

– Bo jeżeli chodzi o klub, teraz jest najbardziej wytężona praca, w tych miesiącach jesienno-zimowych. Gdzie klubu realizują założone plany budżetowe. Tak naprawdę pracy w klubach jest więcej przedsezonowych niż w sezonie. 

Sezon zakończył się brązowym medalem wywalczonym przez zawodników zielonej-energi.com Włókniarz Częstochowa. Oby przyszły sezon 2023 dla biało-zielonych okazał się sezonem zwycięskim.

Skip to content