Raków Częstochowa z awansem do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA! Drużyna “Medalików” wygrała 1:0 ze Spartakiem Trnava.

W pierwszej połowie Raków stworzył sobie kilka sytuacji bramkowych. W 14. minucie po strzale głową Vladislavsa Gutkovskisa sędzia nie dostrzegł zagrania ręką w polu karnym gości. Mocnymi strzałami próbowali zaskoczyć bramkarza Spartaka kolejno Patryk Kun, Ivi Lopez i Walerian Gwilia, ale albo dobrze interweniował Takac, albo piłka o centymetry mijała bramkę. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku bezbramkowym.

Po zmianie stron goście zmarnowali bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki. Ristovski z czystej pozycji przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. W 63. minucie z rzutu wolnego uderzył Ivi, ale Takac wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Chwilę później do pozycji strzeleckiej doszedł Kun, jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 68. minucie Vladyslav Kochergin wykończył świetną akcję zespołu i Medaliki objęły prowadzenie. Wynik nie uległ zmianie już do końca spotkania.

W kolejnej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA Raków zmierzy się ze Slavią Praha. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 18 sierpnia o godzinie 18:00 w Częstochowie.

Raków Częstochowa – Spartak Trnava 1:0 (0:0) agg. 3:0

Bramki: Kochergin 68′

Raków: Trelowski – Rundić, Arsenić, Svarnas, Kun (88. Sorescu), Gwilia (88. Czyż), Papanikolaou, Tudor, Ivi (75. Wdowiak), Kochergin (85. Nowak), Gutkovskis (75. Musiolik)

Spartak: Takac – Stetina, Tumma, Ristovski (79. Oseni), Stefanik, Boateng, Curma (46. Koštrna), Daniel (73. Ivan), Bukata (67. Paur), Miković (46. Yusuf), Savvidis